Antoni Trzmiel

Antoni Trzmiel

Od lipca 2016 roku dziennikarz prowadzący „Wiadomości TVP”

W Telewizji Polskiej od 2000 roku (z przerwami). Pierwsze telewizyjne kroki stawiał w ośrodku TVP w Katowicach. Jego reportaże były emitowane na antenach ogólnopolskich.

Od 2010 roku pracował w Dziale Krajowym „Rzeczpospolitej”, portalu „wSieciOpinii” i tygodniku „Uważam Rze”, gdy kierował nimi wszystkimi Paweł Lisicki. Zwolniony - wraz z całym zespołem. W „Do Rzeczy” od pierwszego numeru.

Równolegle pracował w Polskim Radiu, a potem w Radiu WNET. Słabość do radia mu pozostała – m. in. co niedziela prowadzi „Co Tam Bzyka W Polityce - przedstawia Antoni Trzmiel” – autorskie, polityczne podsumowanie tygodnia w Polskim Radiu RDC, oraz wywiady w magazynie „W Samo Południe” - w Jedynce Polskiego Radia.

Jest podwójnym absolwentem prestiżowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. Uczestniczył w olimpiadach. Dzięki „Kawiarence Literackiej” występował na teatralnych deskach. Na Uniwersytecie Śląskim studiował teologię ogólną oraz ukończył politologię, w trybie indywidualnego programu studiów o podwójnej specjalności – dziennikarskiej oraz systemów politycznych Europy Środkowo-Wschodniej. Był inicjatorem i uczestnikiem licznych konferencji naukowych. Po obronie magisterium podjął studia doktoranckie, prowadził zajęcia dydaktyczne ze studentami.

Dumny z historii przodków, choć wady Polaków poznaje po… sobie. Aktywny na Twitterze. Znajomi powiadają, że jego angielskie poczucie humoru kiedyś go zgubi. I pewnie mają rację.

Mąż i ojciec – póki co – dwóch wspaniałych synów. Psiarz. Miłośnik mądrych… ludzi i książek. Do jednych i drugich lubi powracać.