Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec

Dziennikarz telewizyjny i radiowy. Gospodarz głównego wydania Wiadomości.

Twórca wielu programów i licznych wywiadów z najważniejszymi osobami w państwie. Współtwórca kilku filmów dokumentalnych ( m.in. „Bo jestem stąd…” z 2014 czy "Jan Paweł II. Szukałem Was..." z 2011 roku). Jak i również autor książek ( m.in. „Wysiedleni – Akcja Wisła”, uhonorowanej nagrodą im. Seweryna Pieniężnego). Laureat wielu ważnych dziennikarskich nagród: m.in. Złotej Telekamery, Wiktora, czy Ślad. Kilkukrotnie nominowany do grona finalistów GrandPress.

Karierę dziennikarską rozpoczynał na początku lat 90 w Programie III Polskiego Radia, m.in. jako reporter a potem prowadzący sztandarową audycję "Zapraszamy do Trójki". W latach 2001-2004 był w grupie osób która współtworzyła pierwszą w Polsce telewizję informacyjną TVN24, gdzie był wydawcą serwisów i prowadzącym bloki programów informacyjnych.

W zespole "Wiadomości" od 2004 roku, z małą przerwą na pracę w redakcji "Panoramy TVP2" w 2007 roku, "Puls Raportu" w TV Puls (2007-2008).

Do prowadzenia "Wiadomości" w TVP1 wrócił w grudniu 2009. Od 2010 roku został też gospodarzem wielu programów publicystycznych. M.in. uznanego i nagradzanego cyklu "Niepokonani". A później także talk-show "Mam inne zdanie", "Z refleksem" , "Polskie sprawy", Debata, „Woronicza 17”, czy cyklu dokumentalnego „Prawdę Mówiąc” w TVP Info.

Obecnie jest prowadzącym autorskie programy: "Polityczny Kwadrans", "Minęła 20", "Studio Zachód" i "Gość Wiadomości".

Od 2013 związany również z radiem RMF gdzie prowadzi sobotnią rozmowę „Gość Krzysztofa Ziemca”.